بلاگ

سنگ و سمبل ماه تولد شما چیست ؟

بسیاری از مردم هم به سنگ های ماه تولد اعتقاد خاصی دارند و میان آنها و بدن ارتباطاتی را قائل می باشند.

سنگها واسطه تبدیل، تقویت و تبادل انرژی میان طبیعت با انسان و اجزای دگیر طبیعت هستند.

به شخصه دوست دارم تمام 12 سنگ ماه تولد استفاده کنم که البته در زمان باستان باب بوده ولی از زمان 18 میلادی به بعد تاجران جواهرات به این قضیه اشاره مستقیم کردند که هر سنگ‌ ماه تولد برای متولدین همان ماه بسیار خوش‌یمن است و خواص زیادی هم برای سلامت روحی و جسمی هر فردی دارد.

در سال ۱۹۱۲ میلادی، سازمان ملی جواهرسازان ایالت متحده آمریکا این عقیده را ثبت کردند.

 

سنگ ماه تولد فروردین: الماس

الماس،نمادی از عشق ابدی است,شاید به همین خاطر اولویت برای حلقه ازدواج استفاده از انگشتری میباشد که با الماس مزین شده.اين سنگ اعتماد به نفس را افزايش می‌دهد و احساس شکست‌ناپذيری را در انسان تقويت می‌کند.شاید جالب باشد که بدانید در قدیم از پودر الماس به عنوان دارو استفاده میکردند.

سنگ ماه تولد اردیبهشت: زمرد سبز

 

زمرد باعث‌ تقویت‌ حافظه‌ و نیز تقویت‌ عشق‌ می‌ شود.زمرد فشار خون و بيماری قلبی را نيز کنترل می‌کندمصریان باستان‌ در دهان‌ مرده‌ زمرد قرار می ‌دادند تا در آن‌ دنیا بهتر تکلم‌ کند و دارندهِ زمرد را صاحب‌ ثروت، رفاه‌ و قدرت‌های‌ مافوق‌ طبیعی‌ می دانستند.

سنگ ماه تولد خرداد : مروارید

این سنگ روی اعصاب و عضلات بدن تاثیر مثبت گذاشته و کمبود کلسیم را درمان می کند.

این سنگ روی اعصاب و کلیه عضلات اثر مثبت می‌گذارد.علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث می‌شود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقیت‌تان افزایش یابد

 

سنگ ماه تولد تیر:یاقوت قرمز

«یاقوت» بین‌ سنگ‌های‌ قرمز بیشترین‌ خواهان‌ را دارد و با ارزش‌ ترین‌ است..یاقوت‌ قرمز،  از این‌ سنگ‌ برای‌ بیماری ‌های‌ قلبی ، تنظیم‌ جریان‌ خون‌ و تقویت‌ غده‌ فوق ‌کلیه‌ استفاده‌ می ‌شود.

یاقوت فشارخون‌ ِ پایین‌ را افزایش‌ می ‌دهد و حالت‌ ضعف‌ و ناتوانی‌ را از بین‌ می ‌برد. بینایی‌ را تقویت‌ می ‌کند و جریان‌ خون‌ را در ناحیه‌ چشم‌ها به‌ گردش‌ می‌ اندازد.

این‌ سنگ‌ توانایی، نیرو، زندگی، شهامت، شجاعت‌ و تفکرات‌ مثبت‌ را تقویت‌ می ‌کند.

 

سنگ ماه تولد مرداد:پریدوت

باور عمومی‌ این‌ است‌ که‌ همراه‌ داشتن‌ این‌ سنگ‌ به‌ قلب‌ نیرو می ‌بخشد ، گردش‌ خون‌ را منظم‌ می‌ کند و باعث‌ تقویت‌ استخوان ‌ها می ‌شود.

چون‌ نگین‌ پریدوت‌ را به‌ شکل‌ زمرد تراش‌ می‌ دهند، بیشتر به‌ صورت‌ مدال‌ و انگشتر می‌ توان‌ از آن‌ استفاده‌ کرد.

 

سنگ ماه تولد شهریور: یاقوت کبود

سمبل‌ واقعیت، وفاداری، عقل‌ و تفکر است چنانکه‌ گاه‌ آن‌ را «سنگ‌ خردمندان» نیز می‌ نامند.

این سنگ دارای خاصیت شفابخشی است و روی سلول‌های پوست، مو و ناخن خیلی تاثیر می‌گذارد. یاقوت کبود از ریزش مو جلوگیری می‌کند و سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد.

این سنگ درد را کاهش می‌دهد و برای بیماری‌های مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخم ها به کار می‌رود.

 

سنگ ماه تولد مهر : اوپال

اوپال سمبل وفاداری و امید

جهت آرام کردن دردهای‌ روده‌ و ورم‌ معده، همچنین به ‌جریان ‌انداختن‌ دستگاه خونی و افزایش‌ تعداد گلبول‌های‌ قرمز استفاده می کنند.

هرچه رنگ پس زمینه‌ اوپال تیره‌تر باشد، قیمتش بالاتر است. تیره بودن پس زمینه گوهر باعث می‌شود که سایه‌ های آن واضح تر و درخشان‌ تر دیده شوند. به همین علت اوپال سیاه از اوپال سفید گران قیمت تر است.

 

سنگ ماه تولد آبان : توپاژ

این سنگ قیمتی، سمبل برکت، رشد، وقار و ابهت،‌ و نشانه‌ شادی‌ و موفقیت است

در گذشته‌ بر این‌ باور بودند كه‌ اگر كسی‌ این‌ سنگ‌ را همراه‌ داشته‌ باشد از نظرها دور می‌‌ماند. رومی‌ها اعتقاد داشتند كه‌ توپاز هوش‌ و وفاداری‌ را افزایش‌ می ‌دهد. از پودر آن‌ برای‌ درمان‌ و التیام‌ سوختگی‌ و زخم‌های‌ شدید نیز بهره‌ می‌‌بردند. حتی‌ در مواردی‌ به‌ عنوان‌ پادزهر استفاده‌ می‌‌شده‌ است.

توپاز سنگ نیرومندی است که اغلب باعث روشنایی و گرمی قلب می‌شود برای افسردگی، عصبانیت و نگرانی‌ها بسیار موثر است. در گذشته، از این سنگ برای از بین بردن ترس و محافظت در برابر کابوس‌ها استفاده می‌شده تا افراد خواب شب آرام و راحتی را تجربه کنند

سنگ ماه تولد آذر : فیروزه

از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده و همچنین نمادی از خوش‌شانسی، اقبال خوب، خویشاوندی و صلح است.

رنگ آبی آن نماد آسمان بهشتی است. فیروزه شادی و خوشبختی به ارمغان می آورد و نوید بخش دوستی های جدید است. به عملکرد کبد و غدد درون ریز بدن کمک می کند. چشمها را نیرو بخشیده، بر علیه بیماری های گردش خون موثراست.

درد گلو، التهابات ریوی و بیماریهای دستگاه تنفسی را درمان می کند. در برابر افسردگی ها مفید بوده، قلب را تقویت می کند

سنگ ماه متولد دی : گارنت

گارنت‌در رنگ‌های‌ مختلف‌ وجود دارد و متداول ‌ترین‌ رنگ‌ آن‌ قرمز تیره‌ است. نام‌ دیگر گارنت‌ لعل‌ است.

گارنت یک تصفیه کننده باور نکردنی برای کل بدن است، خون، قلب و ریه ها را بازسازی می نماید و در جذب ویتامین ها و مواد معدنی ضروری کمک می کند.

از نظر احساسی، گارنت قادر است شخص را در گذر از فکر های آزاردهنده قدیمی و بی فایده رها کند.

گارنت اعتماد به نفس را افزایش و موانع و تابوها را برای احیای احساسات دوست داشتن و تمایلات جنسی برطرف می نماید.

 

سنگ ماه متولد بهمن : آمیتیست

سمبل صلح، آشتی و صمیمیت است. بهترین هدیه روز والنتین بوده، موجب تقویت ذهن وجسم، جرات وشهامت و اراده، دفع ترس، تردیدها، تنش های عصبی و افکار منفی است.

برای بیماری های دیابت موثراست.

این سنگ ضد اضطراب و کابوس است و برای کسانی که بدخواب هستند یا مدام کابوس می‌بینند توصیه شده است. تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند به آرامش می‌رسند.

از این رو سبب شادی، شور و مثبت گرایی در شخص می گردد.

سنگ ماه متولد اسفند : آکوامارین

ازدواج و سمبل سلامتی، صداقت، جوانی، وفاداری و زیبایی می باشد

سیستم دفاعی در بدن وغده تیموس را قوت می بخشد. برای الرژی ها وحساسیت هایی که باعث ریزش اشک در چشم ها می شوند موثراست و همین طور برای اعصاب، غده تیروئید، لنف و بیماری های خونی استفاده می شود. قدرت بیان و هوش را افزایش می دهد. برای هنرمندان موسیقی و هنرپیشه ها مفید می باشد.

این سنگ تحت صور فلکی دلو، حوت، جوزا و میزان واقع بوده و برای استفاده در چاکراهای گردن و حلق توصیه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.